Zasada ograniczonego zaufania – do pracowników

Firmy transportowe oraz przedsiębiorstwa, które posiadają własne floty, niezależnie od tego czy liczą kilka czy kilkadziesiąt pojazdów inwestują w nowoczesne rozwiązania pozwalające na śledzenie pojazdów. Czemu służą urządzenia, aktualizujące w czasie rzeczywistym położenie pracownika? Czy ich stosowanie oznacza brak zaufania do zatrudnionych kierowców?

flota samochodówZarządzanie dużą flotą pojazdów wymaga doskonałej organizacji. Kontrola wszystkich pracowników jest niezwykle trudna, kiedy trzeba wszystkim zaplanować trasy. W drodze często napotykają nieprzewidziane zdarzenia takie, jak korki, wypadki, zmiany organizacji ruchu czy po prostu opóźnienia w dostawach. Wtedy z pomocą przychodzą urządzenia umożliwiające śledzenie pojazdów, np. Flotis.

Stosowanie nowoczesnych rozwiązań służących do śledzenia pojazdów i planowania czasu pracy to oczywiście nie oznaka braku zaufania do pracowników, ale troski o sprawną i bezproblemową organizację ich czasu pracy. Dzięki systematycznemu monitoringowi, trasach aktualizowanych w czasie rzeczywistym, informacjach o natężeniu ruchu i nieprzewidzianych sytuacjach na drodze, zarówno kierowcom, jak i spedytorom pracuje się lepiej i bezpieczniej.